Людина з легенди

"Люби свій рідний край, люби Україну і в житті міцно тримайсь заповітів великого Кобзаря". Такий заповіт дав Кирило Осьмак своїй дочці.

"Людина з легенди" під такою назвою 28.11.2018 відбулось чергове засідання літературної вітальні в читальному залі бібліотеки Червоноградської гімназії. У гості до 7(11) класів завітала Наталія Кирилівна Осьмак - дочка Президента Української Головної Визвольної Ради, про долю якого не знали навіть у підпіллі УПА. Вона частину свого життя присвятила тому, щоб вивести із забуття правду про свого батька, щоб реабілітувати ім’я Кирила Осьмака, якого не зламали навіть 12 років катувань у Владімирському централі. Пані Наталія розповіла учням про те, як їй жилось з тавром "дочка ворога народу", як було доньціі без батька, про листи з тюрми. Наталія Кирилівна подарувала бібліотеці книжку "Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімирського централу", автором якої є вона сама.

Із презентації гімназисти дізнались про біографію Осьмака, також читали уривки з одноіменної поеми Д.Павличка. Готуючись до зустрічі, Оля Гулик, гімназистка 7(11)-Б класу, намалювала картину "Україна під кривавим чоботом фашиста". З тремтінням у голосі читались також листи до дочки. Модератором зустрічі була поетеса, волонтер Оксана Карнага, яка зачитала поезію, котру написала в переддень приїзду гості із Києва.

Спілкуванням із Н.Осьмак було відкрито ще маленьку частинку фактів історичної правди про героїв України.

Дистанційне навчання

G-Suite for Education - пакет хмарних сервісів Google
 
 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
Найяскравіші моменти ліцеїстів
 

YouTube - КАНАЛ

 
Відеоматеріал для учнів, вчителів та батьків

 

 

 

Наші контакти

вул. С.Бандери, 17-а
м. Червоноград
Львівська область
Україна, 80106
 
0 (3249) 3-12-70 приймальня
0 (3249) 3-82-57 директор